USD
EURO
ALTIN

Özel Alev Okulları

Özel Alev Okulları Özel Alev Okulları Anaokulu Çocuklarımız aktif olarak kendi seçimleri doğrultusunda başlattıkları etkinliklerle; yaparak, yaşayarak, yaratarak, araştırarak, sorgulayarak, düşünerek, planlayarak, keşfederek “öğrenmenin” keyfini ve ayrıcalığını yaşarken, öğretmenlerimiz de ilgileri doğrultusunda onları yüreklendirmenin, rehberlik etmenin ve gelişimlerini gözlemenin mutluluğunu yaşarlar. Programımız öğretmenle çocuğun paylaşılmış kontrolü ile yapılmış bir programdır. Özel Alev Okulları İlköğretim 1998-99 […]

Özel Alev Okulları
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Özel Alev Okulları

Özel Alev Okulları Anaokulu


Çocuklarımız aktif olarak kendi seçimleri doğrultusunda başlattıkları etkinliklerle; yaparak, yaşayarak, yaratarak, araştırarak, sorgulayarak, düşünerek, planlayarak, keşfederek “öğrenmenin” keyfini ve ayrıcalığını yaşarken, öğretmenlerimiz de ilgileri doğrultusunda onları yüreklendirmenin, rehberlik etmenin ve gelişimlerini gözlemenin mutluluğunu yaşarlar. Programımız öğretmenle çocuğun paylaşılmış kontrolü ile yapılmış bir programdır.

alevokullari

Özel Alev Okulları İlköğretim

1998-99 öğretim yılında açılmış olan Alev Özel İlköğretim Okulu, Avusturya Liseliler Vakfı’nın bir kuruluşudur.

Eğitim sisteminde kendini kanıtlamış bir çığır, Avusturya Lisesi geleneği ile değişimi, gelişimi bütünleştirmek ve ülkemize yüksek nitelikli iki dile egemen dünya insanı yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Özel Alev Okulları Lise

Alev Lisesi, 2002-2003 Öğretim Yılında öğretime başlamış olup, Hazırlık, 9.,10.,11. ve 12. sınıflarda öğretimini sürdürmektedir. Okulumuz Bazı Derslerin Öğretimini Yabancı Dille Yapan öğretim süresi Hazırlık + 4 yıl olan bir Anadolu Lisesidir. Okulumuzda uygulanan programla öğrencilerimizin, Almanca yanında İngilizceyi de ikinci bir yabancı dil olarak öğrenmelerine olanak sağlanır.

2006 – 2007 öğretim yılında pratik İtalyanca dersi de üçüncü dil olarak sunulmuştur. Alev Lisesi’nde haftalık ders programı, öğrencilerin ilgi, istek ve yeteneklerine göre, kendilerini geliştirebilecekleri, uygun alanları seçmelerine olanak tanıyacak şekilde hazırlanmıştır.

Özel Alev Lisesi Vizyon

Küreselleşen dünyada evrensel ve ulusal değerlere sahip, çağın değişimlerine uyum sağlayabilecek öğrenciler yetiştirmektir.

Özel Alev Lisesi Misyon

– Bilgi toplumunun gerektirdiği kişisel özelliklere ve donanıma sahip,
– Doğaya ve çevreye duyarlı, bunu davranış biçimi olarak benimsemiş,
– Bir dünya vatandaşı olarak anadiline, Almanca’ya ve İngilizce’ye hakim,
– Kendini kontrol eden ve yönetebilen, sorumluluğunu bilen,
– Birlikte çalışma alışkanlığı gelişmiş,
– Güzel sanatları takdir eden, sanattan zevk alan, sanatı yaşamının bir parçası haline getiren ve estetik görüş sahibi,
– Temel insan hak ve özgürlüklerine saygılı,
– Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı bireyler yetiştirmektir.

 

 

ÖZEL ALEV OKULLARI

0(216) 435 83 50

0(216) 435 83 54

info@alev.k12.tr

Kadirova Caddesi No:56

Ömerli – Çekmeköy İSTANBUL

Anaokulu E-Posta                   : anaokulu@alev.k12.tr
İlkokul – Ortaokul E-Posta    : ilkokul@alev.k12.tr
Lise E-Posta                             : lise@alev.k12.tr