USD
EURO
ALTIN

Florya Koleji

Florya Koleji, Balkan Şirketler Grubu tarafından Türk Milli Eğitimi’ne hizmet etmek amacı ile 1998-1999 Eğitim-Öğretim yılında açılmıştır. İlk yılında ana sınıfı ve ilköğretimden oluşan okulumuza 2001-2002 yılında süper lise bölümü eklenmiştir. Kurumun yönetim ve işleyişi kurum temsilcisi olan sayın Zafer Öztürk tarafından yürütülmektedir. 2004-2005 yılında ise Milli Eğitim Bakanlığı’nın olurları ile süper lisemiz Anadolu Lisesi’ne […]

Florya Koleji
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Florya Koleji, Balkan Şirketler Grubu tarafından Türk Milli Eğitimi’ne hizmet etmek amacı ile 1998-1999 Eğitim-Öğretim yılında açılmıştır. İlk yılında ana sınıfı ve ilköğretimden oluşan okulumuza 2001-2002 yılında süper lise bölümü eklenmiştir. Kurumun yönetim ve işleyişi kurum temsilcisi olan sayın Zafer Öztürk tarafından yürütülmektedir. 2004-2005 yılında ise Milli Eğitim Bakanlığı’nın olurları ile süper lisemiz Anadolu Lisesi’ne dönüştürülmüştür.

Okulumuzda; 30 derslik, 2 adet resim-iş atölyesi, 2 adet müzik odası, 2 adet kütüphane, 1 adet bilgisayar sınıfı, fizik, kimya, biyoloji, fen bilgisi, laboratuarları bulunmaktadır. Okulumuzda; 11 idari bölüm, 240 öğrenciye aynı anda yemek verebilecek kapasitede yemekhane, kapalı spor salonu, yüzme havuzu ve 200 m2 öğrencilere ait açık alan mevcuttur.

Özel Florya Koleji’nin Hedeflediği Öğrenci Profili

Florya Koleji sorunlar oluşmadan gelişmeye dayalı yöntemlerle; erdemli, bilinçli, çağdaş ve akılcı hareket eden bir gençlik oluşumuna katkıda bulunmayı hedefler.

Kuşkusuz bu öncelikle;

Bilgiye ulaşabilen ve yeni bilgiler üretebilen,
Paylaşabilen, uzlaşabilen,
Kendi doğrularıyla sınırlı kalmayan,
Sorumluluk bilinci gelişmiş,
Sürekli gelişime ve kendini geliştirmeye inanan,
Özgüveni yüksek,
Atatürk’çü ve çağdaş bireyleri topluma kazandırmayı amaç edinmiştir.

Özel Florya Koleji’ nin İzlediği Yol

Florya Koleji gençlerimizin sorun çözme ve uzlaşma becerilerini geliştirmeyi amaçlar.

Özel Florya Koleji‘ nin eğitim ilkesi; öğrencinin bilgi, beceri, anlama ve kavrama farklılıklarını göz önüne alarak yöntemler geliştiren ve uygulayan çağdaş eğitim anlayışını; sevgi, bilgi ve öz disiplinin temel değerler olduğu “Yaratıcı Eğitim Ortamı” hazırlarken her öğrencinin ayrı bir birey olduğunu göz önüne alır ve ona göre eğitim-öğretim anlayışı benimser.

Özel Florya Koleji‘ nin okul felsefesine göre her öğrenci; çalışkan, paylaşımcı, başkalarının haklarına saygı duyan, sorumluluk alabilen, yeteneklerini sınamaktan çekinmeyen, katılımcı, çevre bilinci gelişmiş ve daha iyi bir toplum için fedakarlık yapmaya hazır, iyi insan ve iyi yurttaş olmalıdır.

Özel Florya Koleji İletişim Bilgisi
Adres : Florya Asfaltı No:11 34810 Florya – İstanbul
Tel. : 0 212 425 63 80 ( 3 Hat )
Faks : 0 212 425 63 83
www.floryakoleji.k12.tr