En İyi Kolej Hangisi

Erol Altaca Okulları

Özel Erol Altaca Okulları Tarihçe Özel Erol Altaca Okulları, Eğitimci Erol Altaca tarafından 1995 yılında kurulmuştur.Eğitime uzun yıllar öğretmen olarak hizmet eden Erol Altaca ilk defa 1992 yılında Beşiktaş Ulus’ta Özel Erol Altaca Dersanesi ile Türk Milli Eğitimine kurum bazında hizmet etmeye başlamıştır. Bir yıl sonra Beşiktaş Şubesini, 1998 yılında da Kadıköy Şubesini hizmete açmıştır. Okullardaki yabancı dille […]

Avrupa Yakası'ndaki Kolejler - 20 Mart 2014
Erol Altaca Okulları

Özel Erol Altaca Okulları Tarihçe

Özel Erol Altaca Okulları, Eğitimci Erol Altaca tarafından 1995 yılında kurulmuştur.Eğitime uzun yıllar öğretmen olarak hizmet eden Erol Altaca ilk defa 1992 yılında Beşiktaş Ulus’ta Özel Erol Altaca Dersanesi ile Türk Milli Eğitimine kurum bazında hizmet etmeye başlamıştır. Bir yıl sonra Beşiktaş Şubesini, 1998 yılında da Kadıköy Şubesini hizmete açmıştır.

Okullardaki yabancı dille eğitimin öğrencilere bir yarar sağlamadığını gören Eğitimci Erol Altaca Türkçe eğitimin yararlarını savunmuş ve bu doğrultuda bir okul açmaya karar vermiştir. 1995-1996 öğretim yılında Beşiktaş Etiler’de Özel Erol Altaca İlköğretim Okulu’nu açarak Türk Milli Eğitimine hizmet vermeye başlamıştır. Kademeli olarak eğitimine devam eden ilköğretim okuluna ilaveten 2001-2002 öğretim yılından itibarenErol Altaca lisesini hizmete açmıştır.

Özel Erol Altaca Okulları Vizyon ve Misyon

Vizyon; ne olmak istediğimizdir. Vizyon; ideallerimiz, hatta ulaşacağımızı asla düşünmediğimiz hayallerimizdir. Vizyon; yönümüzü belirler, hedeflerimizden saptığımızda bize yol gösterir.

İstiyoruz ki… Okulumuzda, öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin.
İstiyoruz ki… Okulumuzda her veli, öğrencisine, öğrenme için her türlü fırsatın verildiğini bilsin.
İstiyoruz ki… Okulumuzda, hem öğretenler hem de öğrenenler birbirlerinin öğrenmesine ve birbirlerinin gelişimine yardımcı olmanın önemine inansın.
İstiyoruz ki… Okulumuzda, çalışanlar gerekenleri yaparken kendilerinden emin olsun. Doğruları yaptıklarında alacakları cevaptan korkmasın ve gerekenleri yerine getirmede endişeleri olmasın.
İstiyoruz ki… Okulumuzda, herkes her gün daha iyiye ulaşmak için çalışsın.
Farkındayız ki… Biz farklıyız. Yetenekli, enerjik, coşkulu ve üretkeniz.
İnanıyoruz ki… Öğrencilerin öğrenmeyi öğrenmesi ilk önceliktir.
İnanıyoruz ki… Öğrenciler bütün çalışmalarımızın odak noktasıdır ve amaçlarımıza temel oluşturur.
İnanıyoruz ki… Biz, birbirimizi öğrencilerin, velilerin ve toplumun sürekli gelişen beklentilerine ayak uyduracak şekilde geliştirmek için yüreklendiririz.
İnanıyoruz ki… Biz, hepimiz öğrencilerimizin başarısını artırmak için karşılıklı olarak sorumluluk alır ve verimli bir şekilde çalışırız.
İnanıyoruz ki… Biz, birbirimize ve kendimize güveniriz. Öğrencilerimize bir birey olarak saygı duyar onları koruyup gözetiriz.
İnanıyoruz ki… İyi bir eğitim öğrenciler arasındaki bütünleşme kadar çeşitliliği de gerektirir. Farklılıklarımızın bilincindeyiz ve bunların birer zenginlik kaynağı olduğuna inanıyoruz. Birbirimizi anlıyor, farklılıkları ve görüş ayrılıklarını bir zenginlik olarak kabul ediyoruz.
İnanıyoruz ki… Biz, sürekli olarak yeni öğrenme biçimlerine kendimizi adapte edecek beceriler geliştiririz. Aynı zamanda değişim ihtiyacı ile geçmiş değerlerimiz arasındaki dengeyi de koruruz. Değişim, mükemmeliyete ulaşmada bize cesaret kazandırır, deneyimlerimiz ise değişimi göze almamıza yardım eder.

Özel Erol Altaca Okulları İletişim Bilgisi

Anaokulu-İlköğretim-Anadolu Lisesi
Adres : Ferah Evler Çelik Sok. No:24, Tarabya – İstanbul
Tel.: 0 212 262 22 22 (Pbx)
Faks : 0 212 299 54 40
E-posta : okul@erolaltaca.com.tr

Özel Yeni Çocuk Anaokulu
Adres :
 Kasımpatı Jale Sok. No:6, Tarabya – İstanbul
Tel.: 0 212 299 41 20 (Pbx)
Faks : 0 212 299 41 18
E-posta : oku@yenicocuk.com
Web Sitesi : www.erolaltaca.com.tr

Benzer Haberler
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(0 Yorum Var)


En İyi Kolej Hangisi