USD
4,6529
EURO
5,4203
ALTIN
189,9143

Erdem Koleji

  Tarihçe 1988 yılında Çakmak Polikliniği ile sağlık sektörüne giriş yapan Erdem Grubu, 1994 yılında açmış olduğu ilk Hastahanesi, Ümraniye Erdem Hastahanesi ve 2009 yılında hizmete başlayan Çamlıca Erdem Hastahanesinden sonra 2011 yılında açılışını yaptığı Erdem Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ile eğitim sektörüne giriş yaptı. 2015 yılında Avrupa Yakasındaki ilk hastanesi Güneşli Erdem Hastahanesini açan […]

Erdem Koleji
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

ab_2_1

 

Tarihçe

1988 yılında Çakmak Polikliniği ile sağlık sektörüne giriş yapan Erdem Grubu, 1994 yılında açmış olduğu ilk Hastahanesi, Ümraniye Erdem Hastahanesi ve 2009 yılında hizmete başlayan Çamlıca Erdem Hastahanesinden sonra 2011 yılında açılışını yaptığı Erdem Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ile eğitim sektörüne giriş yaptı.

2015 yılında Avrupa Yakasındaki ilk hastanesi Güneşli Erdem Hastahanesini açan Erdem Grubu 2015-2016 eğitim dönemini ise Erdem Anaokulu, ilkokulu ve Ortaokulu ile karşılamaya hazırlanıyor.

Ümraniye’de 2500 m2 alana konuşlanan Erdem Sağlık meslek Lisesi, sektördeki sağlık personeli sıkıntısının çözülmesi amacı ve sağlık sektöründe kalifiye personelin gerekliliğine olan inançla faaliyet göstermekte olup 35 kişilik öğretmen kadrosu ile 390 öğrencimize eğitim vermektedir.

 

go_okul20

 

Çekmeköy de ormanlık alana 50 metre mesafede 4 dönümlük arazi üzerinde 6000 m2 lik kapalı alanı olan okulumuzda anaokul, ilkokul ve ortaokul bulunmaktadır. Hem şehrin merkezine yakın hem de doğa ile iç içe olan konumu ile öğrencilere, sosyal aktivitelerini gerçekleştirebileceği özgür bir çevre sunuyor.

 

go_okul16

Bizler Erdem Grubu olarak, Erdem’li bir gelecek için, öğrencilere verilen çağdaş eğitim sistemi ile bağımsız düşünen, sorgulayan, araştıran; çeşitli sosyal aktivitelerle desteklediğimiz çocuklarımızı yaratıcı, kollektif üretim yapan bireyler olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz.

 

ab_1

 

Bunun yanısıra öğrencilerimize, anaokouldan başlayarak, uluslararası standartlarda verilecek yabancı dil eğitim programı ile en az bir yabancı dilde kendilerini uluslararası platformda ifade edebilen gençler olarak yetiştirmeyi planlamaktayız.
Kurucudan Mesaj

Değerli Veliler, Kıymetli Eğitimciler ve Sevgili Öğrenciler,

İnsan hayatının değişmez, tartışılmaz üç temel ihtiyacı, güvenlik, sağlık ve eğitimdir.Dünyanın her yerinde güvenlik hizmetleri büyük ölçüde devletin sorumluluk ve yetki alanında olması dolayısıyla bizler bu alanı Devlete bıraktık. Sağlık alanında ise 1987 den itibaren çalışmakta değişik kurumlarda kaliteli ve başarılı hizmetlerimizi halkımızın kullanımına sunmuş bulunmaktayız.Son beş yılda ise artık eğitim alanına da girip dostlarımızı ve halkımızı Erdem markasıyla tanıştırmaya karar verdik. Sağlık sistemine getirdiğimiz yeni görüş, duruş ve kalite anlayışını bu sefer eğitim alanına taşımak ve dostlarımızı, halkımızı okullarımızda kaliteli, başarılı, nesillerimizi gelecek yüzyıllara hazırlayacak,taşıyacak iddialı eğitim faaliyetimizle buluşturmak istedik.

Çağımızın getirdiği yeni dünya düzeni içinde kendi kimliğimizle var olmak, milletler ailesi içinde hak ettiğimiz yerde durmak, tarihi, kültürel mirasımızı asrın idrakine okutarak yeni sentezlere ulaşmak, bilgi toplumunun gerektirdiği üretim, bölüşüm, kullanım zincirlerini sağlıklı, verimli, adaletli şekilde kurmak yeni nesillere verilecek doğru, disiplinli ve kaliteli eğitimle bire bir alâkalıdır. Yeni nesillerini iyi yetiştiren cemiyetler gelecek asırları yakalayacak, hakettiği doğru yerde bulunacak, yetiştiremeyenler ise ikinci sınıf,çalıştırılan, yönetilen, kimliksiz ve sömürülen toplumlar olacaklardır.

Bizler tarih boyunca bağımsız ve hür yaşamış Türk milleti, ilmin ve emeğin ulaşabileceği en yüksek müreffeh hayatı hak etmek için gerekli iradeyi ortaya koymuş ve gelecek asırlara emin ve gururlu adımlarla yürümekteyiz. Bu yürüyüşe Erdem gurubu olarak eğitim alanında hizmet vererek güç katmak, diğer eğitim müesseselerine örnek, yol gösterici olmak ve şanlı hizmet yürüyüşümüzü taçlandırmak maksadıyla 2015-2016 öğretim yılı itibariyle yeni okullarımızı Aziz Milletimizin hizmetine takdîm etmiş bulunuyoruz. Değerli dost ve hizmet ortaklarımızın bizleri bu yürüyüştede yalnız bırakmayacağını biliyor, her çeşit teklif, destek ve katkılarını bekliyoruz. Yeni başarı destanlarının yazılması için bütün dostlarımızı bu yapıya davet ediyor emeklerimizin milletimizin takdirine lâyık olmasını temennî ediyorum.

Hasan KÜLÜNK
Yönetim Kurulu Başkanı

 

Misyon & Vizyon

Misyon

Erdem Eğitim Kurumları olarak misyonumuz, bireysel yetenekleri doğrultusunda kendisine ve ülkesine fayda sağlayacak nesiller yetiştirmektir. Bu doğrultuda, birey olarak sosyal hayata ilk adım olan anaokuldan, yetişkin bir birey haline geldiği üniversiteye kadar, vatan sevgisi ile milli değerlerin özümsemiş, dünyayı tanıyan, özgür düşünen, sorgulayan, sosyal sorumluluk sahibi, spor ve güzel sanat aktiviteleriyle ilgili, genel kültür seviyesi yüksek, kendisini uluslararası platformda en az bir yabancı dille ifade edebilen erdemli bireyler yetiştirmek için çalışıyoruz.

Vizyon

Erdem Eğitim Kurumları olarak ‘’ Erdemli İnsan Modeli’’ idealimize uygun; değerlerini bilen ve bu değerleri yaşadığı çevrede uygulayan, aklı ve bilimi kullanarak içinde bulunduğu topluma, ülkemize ve dünyaya hizmet eden ‘’Erdemli Dünya İnsanları’’ yetiştirerek eğitim kalitemizi sürekli artırmak ve dünyaya model olacak bir eğitim kurumu olmak.

 

Akademik Gelişim

Erdem Eğitim Kurumları olarak alanında uzman eğitimci kadromuzla öğrencilerimizin akademik gelişimini profesyonel bir sistemle planlıyoruz. Anaokulu, İlkokul ve Ortaokul seviyelerinde eğitim veren kampüsümüze anaokulundan başlayan bir öğrenci Akademik Gelişim Programı (AGEP) ile düzenli olarak takip edilerek ilkokul seviyesinde temel kazanımların eksiksiz alması sağlanır.

Kampüsümüzde uygulanan “Tam Öğrenme” uygulamalarıyla her öğrenci öğrenir ve %70 öğrenme oranı altında kalan öğrenciler özel programa alınır. İlkokul seviyesinde kazanım odaklı ilerleyen AGEP Sistemimiz ortaokul seviyesinde kazanım ve TEOG odaklı planlanır. 5.ve 6. Sınıf seviyelerinde orta seviye hazırlık süreci planlanırken 7. ve 8. Sınıflarımız yoğun Akademik Program ile takip edilir. 7. ve 8. Sınıflarımızın sınav hazırlık süreci hafta içi okul derslerinin yanı sıra okul sonrası “Tam Öğrenme” uygulamaları ve hafta sonu takviye kurslarımızla devam eder.

İlkokul 3.sınıftan itibaren öğrencilerimiz düzenli aralıklarla (Konu Tarama Testi) KTT , (Ünite Tarama Testi) ÜTT ve Erdem Başarı Sınavları (EBAS) ile kendi özgün sınav sistemimizle değerlendirilir. Sonuçlar alanında uzman ölçme-değerlendirme birimimiz tarafından değerlendirilir ve öğrencimizin düzenli aralıklarla akademik gelişimi raporlanarak aile ile paylaşımı sağlanır.

 

ab_5_1

 

Öğrencilerimizin performanslarını daha iyiye taşımak adına sınav hazırlık sürecinde Eğitim Danışmanımız tarafından geliştirilen özgün öğrenci koçluk sistemi sınıf öğretmenlerimiz tarafından uygulanır.

 

 

Sosyal Gelişim

Erdem Eğitim Kurumları “Erdemli İnsan Modeli” yetiştirme felsefesiyle bir bireyin tüm alanlarını en üst seviyede destekler ve gelişimine katkı sağlar. Okulumuz öğrencilerimizin sosyal anlamda kendilerini geliştireceği tüm fiziki alanları ve sosyal imkanları bünyesinde barındıran doğal okul konseptiyle eğitim verir.

Erdem Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizi kendine güvenen, iletişim becerisi yüksek, topluma değer katan, toplumun değerini kazanmış, saygılı, üretken ve erdemli bireyler olarak eğitiriz. Okulumuzda her katta bulunan “Erdemli Fikirler” kutularımızda öğrencilerimizin sosyal sorumluluk duygusunu geliştirmek amacıyla toplum için üretilmiş fikirleri ve projeleri toplar ve yılın belli zamanlarında seçilen proje ve fikirleri hayata geçirerek öğrencilerimizin sorumluluk bilincini artırır; topluma katkı sağlamasını amaç ediniriz.

 

Fiziksel Gelişim

Spor; çocuklar için hem bedensel sağlık ve fiziksel gelişme yönünden, hem de iyi bir kişilik oluşması ve ruh sağlığı bakımından oldukça yararlı ve gereklidir.

Çocuk açısından spor fiziksel gelişimin yanı sıra sosyal açıdan da önemlidir. Çocuk spor yoluyla, çevresini tanır, iletişim kurar, kendine olan öz güveni artar, toplum içerisindeki sahip olduğu yerini sağlamlaştırır. Psikolojik açıdan ise; kendini kontrol etmeyi, bir konuda konsantre olabilmeyi, iradesini kullanabilmeyi, başarıya güdülenebilmeyi öğrenir. Düzenli egzersiz ile stresle daha kolay başa çıkılabildiği bilinmektedir. Ruhsal açıdan iyilik ve olumlu ilerleme sağlar.Çocuklarda, kendine güven ve fiziksel hâkimiyet duygularında gelişme olmaktadır. Çocuğun sportif ortamla birlikte yaşadığı sosyal etkileşim, bir gruba ait olma hissi ve paylaşmayı öğrenme, ruhsal durumu olumlu etkilemektedir. Sporun faydasını dersteki başarıyı arttırmaktan da ibaret saymak yeterli değildir. Yakın bir gelecekte toplumda sorumluluk yüklenecek kişilerin yetiştirilmesinde, iyi alışkanlıklar edinmelerinde, birlikte yaşama duygusunun gelişmesinde, erken yaşlardan itibaren spor yapılması büyük önem taşımaktadır.

Fiziksel ve psikolojik nedeniyle, her çocuk ve gencin egzersize ihtiyacı vardır. İleriki yaşlarda düzenli spor yapma alışkanlığı kazanmak zordur. Düzenli egzersiz yapma alışkanlığının çocukluk yaşlarında kazanılması ve erişkin dönemde de sürdürülmesi sağlıklı yaşam açısından birçok kazanç sağlayacaktır. Çünkü hareket alışkanlığı çocukluk yaşlarında kazanılır ve bir yaşam biçimi olarak yerleşik nitelik alır.

Bireylerin fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmak yalnızca beden eğitimine özgü bir amaçtır. Hareket bireyin doğasında vardır. Hareket sisteminin temelini ise aktif olarak kaslar, pasif olarak da kemikler oluşturur. Hareket bunların daha güçlü olmasına yardımcı olur. Yani, fiziksel etkinlikler normal kas ve kemik gelişimi için zorunlu olmaktadır. Beden eğitimi etkinlikleri; kemik özgül ağırlığını ve bağ dokuların esnekliğini arttırarak bunları baskı ve gerginliklere karşı güçlendirir. Beden eğitimi etkinlikleri düzenli olarak yapıldıklarında, organizmanın fiziksel uygunluğunu ve dayanıklılığını buna bağlı olarak iç organların fonksiyonlarını geliştirir. Böylece organizmanın değişen koşullara daha kolay uyum sağlaması ve yorgunluğa karşı koyma gücü artar. En fazla etki, becerilerin gelişmesi, kassal hareketle verimliliğin artması, dolayısıyla kassal güç ve dayanıklılığın artması artmasında görülür.

 

 

Duyuşsal Gelişim
ERDEMLİ REHBERLİK

Günümüz modern eğitim anlayışı öğrencilerin bir çok alanda profesyonel olarak desteklenmesini gerekli kılmaktadır. Bir öğrencinin okuldaki gelişimi yalnızca zihinsel olarak değerlendirilemez. Sağlıklı bir birey olabilmenin temel şartlarından biri ruhsal, sosyal ve bedensel gelişime önem vermekten geçer.

Erdemli Nesiller Yetiştirme felsefemiz doğrultusunda Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimimiz öğrencilerimizin süreç gelişimini takip ederek sağlıklı büyümelerini, duygusal ve sosyal olgunluk kazanmalarına destek olmayı amaçlar. Erdem Eğitim Kurumları PDR çalışmalarının temelinde ‘Gelişimsel Rehberlik Anlayışı’ hakimdir. Gelişimsel Rehberlik, sorun yönelimli, iyileştirici ve önleyici rehberliği kapsayan, bireyin gelişimini etkileyen tüm eğitim – öğretim çalışmalarını kapsamaktadır. Öğrencilerin okula ve çevreye etkin olarak uyum sağlamaları, potansiyellerini tam olarak kullanarak okul başarılarını arttırmaları, kendilerini tanımaları, kabul etmeleri ve geliştirmeleri, başkalarını anlamaları, kabul etmeleri ve kişiler arası iletişim becerilerini arttırabilmeleri için olumlu tutum ve davranışlar geliştirmelerinde onlara destek olmakta, eğitsel ve mesleki kararlar alabilmeleri için gerekli olgunluğa ulaşmalarını hedeflemektedir.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık süreci içinde öğrencilerimiz güven, gizlilik değerleri merkeze alınarak kişilik haklarına saygı esaslı, yargısız ve koşulsuz kabul edilerek destek alır. Çözüm odaklı yaklaşımlarla öğrencilerimizin sağlıklı karar vermelerinde yol gösterici görev üstlenir.

Erdemli Rehberlik Faaliyetlerimiz:

Öğrenciye Yönelik çalışmalar:

Bireysel / Grup Psikolojik Danışma ve Rehberlik
Eğitsel Rehberlik
Mesleki Rehberlik
Sınıf Rehberliği
Velilere Yönelik çalışmalar:

Bireysel / Grup Psikolojik Danışma ve Rehberlik
Veli Eğitim Seminerleri
Veli Paylaşım Toplantıları
Bire-Bir Görüşmeler:

Öğrencilerimizin yaş ve gelişim seviyelerine uygun bilişsel, duyuşsal ve sosyal alanlarda karşılaşacağı farklı sorunlar ile ilgili birebir görüşme çalışmalarını içerir. Sadece sorunlu konularda değil, öğrencilerin güçlü alanları da desteklenerek kendini seven, etrafını seven ve sayan, sorgulayıcı, ruhsal olarak kendine hakim, mutlu, kendi adına karar verebilen bireyler olmaları hedeflenir. Birebir görüşmelerde öğrencileri daha iyi tanımak adına test ve envanterler uygulanır.

Birebir Görüşmelerimiz:

Öğrencilerimizin kendi istek ve ihtiyaçları doğrultusunda birimlerimize başvurmalarıyla,
Birimimize velilerimizin veya öğretmenlerimizin ilettiği bildirimlerin değerlendirilmesiyle,
Rehberlik Birimimizin uyguladığı test ve envanterlerin değerlendirilmesi sonucu belirlenir.

Eğitsel Rehberlik Çalışmaları:

Bireye, eğitsel gelişiminde belirli yeterlikler kazandırmak, onun öğrenmesini kolaylaştırmak ve karşılaştığı güçlükleri gidermesinde rehber olmak, uygun ve etkin bir öğrenme ortamı oluşturulmasını sağlamaya yönelik hizmetlerdir. Öğrencilerin akademik ve sosyal becerilerini geliştirmek ve bu alanlarda sorun çözme becerilerini kazandırmak hedeflenir. Bununla birlikte, öğrencilere kişisel hedeflerini belirleme ve gerçekleştirme yollarını göstererek, gelecekleri için karar almalarında da destek olmaya çalışılır.

Öğrenciye Yönelik çalışmalar:

Öğrencinin ilgi ve yeteneklerini tanımasına yönelik çalışmalar şöyle sıralanabilir :

Etkin Çalışma Yöntemleri,
Motivasyon Çalışmaları,
Zamanı Etkin Kullanmaya Yönelik Çalışmalar,
Eğitsel Grup Çalışmaları,
Konferans ve Sosyal Etkinlik Çalışmaları,
Okul Seçimiyle İlgili Çalışmalar,
Meslek Seçimiyle İlgili Çalışmalar,
Başarı Takip Çalışmaları,
Yaşam Becerileri Eğitimi,
Problem Çözme Becerisi.
Veli Görüşmeleri:

Velilerimizle yapılan görüşmelerimiz , velilerimizin kendi ihtiyaçları doğrultusunda ya da Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi’nin gerekli gördüğü durumlarda randevu yolu ile gerçekleştirilir.

Öğrencilerimize Yönelik Grup Çalışmaları:

Öğrencilerimizle yapılan grup çalışmaları, benzer konularda sorun yaşayan bireyleri bir araya getirebilmek ve onlara grup desteği sağlayabilmek amacıyla, sınırlı sayıda öğrencilerle yapılır. Grup çalışmalarında akran ilişkileri ile birlikte sorunlara yönelik yaklaşımlar olumlu anlamda gelişir.

Grup Çalışmalarından örnekler:

Sosyal beceri grubu çalışmaları,
Verimli ders çalışma yöntemleri ,
Sınav kaygısı ile baş etme,
Paylaşım grupları,
Etkileşim grupları vb.
Sınıf İçi Rehberlik Uygulamaları:

Dönem başında hedeflenen davranış ve sosyal becerilerin gelişimini sağlamak, değerlendirmek amacıyla her sınıf rehber öğretmenimiz rehberlik müfredatına ve sınıfın ihtiyaçlarına uygun olarak her hafta sınıf içi rehberlik etkinlikleri gerçekleştirir.

Bültenler:

Bültenler yıl içerisinde belirlenen istek ve ihtiyaçlar doğrultusunda veli ve/veya öğrenciyi bilgilendirmeye yönelik olarak hazırlanmaktadır. “ERDEMLİ REHBERLİK” adıyla iki ayda bir yayınlanan bülten, sizlerle paylaşılır.

Seminerler:

Yıl içerisinde ortaya çıkan ihtiyaç ve isteklere göre öğrencilere ve/veya velilere yönelik olarak düzenlenmektedir. Seminerler, tek oturumluk veya birkaç oturumluk bilgi paylaşımı şeklinde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi ya da konu ile ilgili uzman kişiler tarafından gerçekleştirilir.

“ERDEMLİ AİLE OKULU” adı altında velileri bilgilendirmeye yönelik, meslek seçimi, gelişim dönemleri, ergenlik, iletişim gibi çeşitli konularda uzmanların katıldığı seminerler düzenlenir.

 

Erdemli İnsan Modeli

ADAB-I MUAŞERET İLE GÖRGÜ KURALLARI

Köklü milletler, geleceğe geçmişteki değerleri taşıyarak ulaşır. Adab-ı muaşeret kavramı geçmiş değerleri kucaklar evrensel değerleri kapsar ve toplumu şekillendirecek yeni nesil bunları bir program çerçevesinde almalıdır.

ab_erdem_koleji_slider_01_copy_2

“Erdem Eğitim Kurumlarında her ders ve branş öğretmeni dersin belirli bir kısmını o dersin kazandırdığı erdemlere ve bu erdemleri günlük hayatta nasıl uygulayacağına ayırır. Beden eğitimi dersinde ahlaklı sporcu olmak, mutfak sanatları atölyesinde sofra adabı ve yemek kültürü edinmek, fen bilimlerinde bilimi dünya ve insanlık için ahlaklı kullanmak, Türkçe derslerinde iletişim ve sohbet adabı öğretilir.

 

go_okul2

go_okul11

go_okul14

go_okul15

 

İletişim

Erdem Eğitim Kurumları

Adres:
Çavuşbaşı Cad.Beyzade Çıkmazı
Çekmeköy/İstanbul

Telefon:
Tel 1 :0216 640 0540 Tel 2:(0850) 622 7001

E-Mail:
bilgi@erdemokullari.com.tr

www.erdemokullari.com.tr