USD
EURO
ALTIN

Erdem Koleji

Tarihçe 1988 yılında Çakmak Polikliniği ile sağlık sektörüne giriş yapan Erdem Grubu, 1994 yılında açmış olduğu ilk Hastahanesi, Ümraniye Erdem Hastahanesi ve 2009 yılında hizmete başlayan Çamlıca Erdem Hastahanesinden sonra 2011 yılında açılışını yaptığı Erdem Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ile eğitim sektörüne giriş yaptı. 2015 yılında Avrupa Yakasındaki ilk hastanesi Güneşli Erdem Hastahanesini açan Erdem […]

Erdem Koleji
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Tarihçe

1988 yılında Çakmak Polikliniği ile sağlık sektörüne giriş yapan Erdem Grubu, 1994 yılında açmış olduğu ilk Hastahanesi, Ümraniye Erdem Hastahanesi ve 2009 yılında hizmete başlayan Çamlıca Erdem Hastahanesinden sonra 2011 yılında açılışını yaptığı Erdem Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ile eğitim sektörüne giriş yaptı.

2015 yılında Avrupa Yakasındaki ilk hastanesi Güneşli Erdem Hastahanesini açan Erdem Grubu 2015-2016 eğitim dönemini ise Erdem Anaokulu, ilkokulu ve Ortaokulu ile karşılamaya hazırlanıyor.

Ümraniye’de 2500 m2 alana konuşlanan Erdem Sağlık meslek Lisesi, sektördeki sağlık personeli sıkıntısının çözülmesi amacı ve sağlık sektöründe kalifiye personelin gerekliliğine olan inançla faaliyet göstermekte olup 35 kişilik öğretmen kadrosu ile 390 öğrencimize eğitim vermektedir.

 

go_okul20

Konum

Çekmeköy de ormanlık alana 50 metre mesafede 4 dönümlük arazi üzerinde 6000 m2 lik kapalı alanı olan okulumuzda anaokul, ilkokul ve ortaokul bulunmaktadır. Hem şehrin merkezine yakın hem de doğa ile iç içe olan konumu ile öğrencilere, sosyal aktivitelerini gerçekleştirebileceği özgür bir çevre sunuyor.

 

go_okul16

Bizler Erdem Grubu olarak, Erdem’li bir gelecek için, öğrencilere verilen çağdaş eğitim sistemi ile bağımsız düşünen, sorgulayan, araştıran; çeşitli sosyal aktivitelerle desteklediğimiz çocuklarımızı yaratıcı, kollektif üretim yapan bireyler olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Bunun yanı sıra öğrencilerimize, anaokulundan başlayarak, uluslararası standartlarda verilecek yabancı dil eğitim programı ile en az bir yabancı dilde kendilerini uluslararası platformda ifade edebilen gençler olarak yetiştirmeyi planlamaktayız.

 

aNLAYIŞIMIZ

Okulumuzda ilerlemeci felsefeye dayanan yapılandırmacı yaklaşım ve STEM sistemi benimsenmiştir. Bütünsel eğitimi önemseyen Erdem Koleji, çocuk ve şefkat odaklı, tüm bireysel haklara saygılı, öz disiplini sevgiyle veren, akademik başarıyla duygusal zekayı aynı ölçüde önemseyen bir eğitim kurumu olmakla beraber  ‘Okul hayata hazırlık değil, hayatın kendisidir.’ düşüncesinden hareketle, ideal olgunluk düzeyine sahip, farklılıklara saygılı, üretici, paylaşımcı, hırs yerine tüm gayre-Okulumuzda ilerlemeci felsefeye dayanan yapılandırmacı yaklaşım ve STEM sistemi benimsenmiştir. Bütünsel eğitimi önemseyen Erdem Koleji, çocuk ve şefkat odaklı, tüm bireysel haklara saygılı, öz disiplini sevgiyle veren, akademik başarıyla duygusal zekayı aynı ölçüde önemseyen bir eğitim kurumu olmakla beraber  ‘Okul hayata hazırlık değil, hayatın kendisidir.’ düşüncesinden hareketle, ideal olgunluk düzeyine sahip, farklılıklara saygılı, üretici, paylaşımcı, hırs yerine tüm gayre-tini ortaya koyan, mutlu ve iyi insanlar yetiştirmek için çalışır.

 

SPORTİF FAALİYETLER

Sağlıklı bir gelecek için okulumuzda; yüzme havuzu,  bisiklet, jimnastik salonu, cross action alanı, tenis kortu, voleybol, basketbol ve futbol sahası bulunmaktadır. Erdem Koleji kendini tanıyan, özelliklerini ve yeteneklerini keşfedebilen, sporu yaşam tarzı hâline getiren bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Jimnastik

Öğrencilerimizin kas ve kemik yapısının güçlenmesi, duruş bozukluklarının önüne geçilmesi, bedenlerini daha bilinçli bir şekilde kullanabilmesi, sinir-kas koordinasyonunun üst seviyeye ulaştırılması için oldukça faydalı olan jimnastik çalışmaları alanında uzman eğitmenler kontrolünde yapılmaktadır.

 

Yüzme

Okulumuzda yer alan kapalı yüzme havuzu ile öğrencilerimizin bedensel ve ruhsal gelişimini destekleyecek sportif faaliyetler sunuyoruz. Uzman yüzme eğitmenlerimizle öğrencilerimizin gelişimini takip ediyoruz.

Cross Action

Denge koordinasyon dersi tüm spor dallarının temelini oluşturmaktadır. Okul öncesinden başlayarak tüm sınıf seviyelerinde öğrencilerin sosyal, duygusal, bilişsel ve fiziksel gelişimi dikkate alınarak hazırlanmış özel bir eğitim programıdır. Erdem Koleji olarak çocuklarımızın gelişimine destek sunacak bu  hareket merkezinde öğrencilerin  farklı koşullara uyum göstermelerini sağlayarak              koordinasyon yeteneklerini geliştiriyoruz.

Bisikletli Okul

Öğrencilerimizin konsantrasyon, denge, çeviklik gibi yeteneklerini geliştirmek amacıyla beden eğitimi derslerinde bisiklet sürmeyle desteklenen fiziki etkinliklere yer veriyoruz.

 

Tenis

Vücut koordinasyonunu ve çalışma disiplinini geliştirmesi, mücadele etmeyi öğretmesi, dikkat gelişimine katkı sağlaması bakımından tercih  ettiğimiz tenis, okulumuzda öğrencilerimizin keyifle katıldığı sportif aktivitelerden biridir.

 

ADAB-I MUAŞERET DERSLERİ
Erdem Kolejinde her sınıf seviyesine uygun olarak Adab-ı Muaşeret dersleri veriyor; görgülü, saygılı, dünya vatandaşı bireyler yetiştiriyoruz.
Amacımız, millî ve evrensel görgü kurallarını harmanlayarak bunu kendi hayatına yansıtabilen bireyler yetiştirmektir. Alanında uzman eğitmenlerimiz farklı tekniklerle (eğitici drama, dans, yazı, resim çalışmaları vb.) öğrencilerimizde yaşam boyu erdemli davranışlar oluşturuyor.

 

TAÇ MODÜLÜ

Tam öğrenme çalışmalarıyla her
öğrenciyi özel olarak takip edi-
yor, konu merkezli tam öğrenme uygulamamız ile konu tarama testlerinde öğrenme düzeyi %70’in altında kalan her öğrencimize birebir destek programıyla tam öğrenme sağlıyoruz.

 

EV ÖDEVSİZ OKUL – ÖDEV SAATİ
Eğitim sistemimizin giderek büyüyen sorunlarından biri de veli-
öğrenci-öğretmen ilişkisini zayıflatan geleneksel ödevlerdir. Okulumuzda, öğrenci ve velinin ödev yükünü azaltmak amacıyla ödevsiz okul konsepti uygulanmaktadır.

Hafta içi belirlenen saatlerde ödevler, öğretmenlerimizin desteğiyle okulumuzda yapılmaktadır. Bu sayede veli-öğrenci-öğretmen bağları kuvvetlenmekte, öğrencilerimizin bireysel ve sosyal gelişimlerine ayıracakları zamanı arttırmak mümkün hale gelmektedir.

 

GÖRSEL SANATLAR
Görsel sanatlar eğitimi öğrencilerimizin duyarlılıklarını artırmada, sanatı görsel bir iletişim aracı olarak kullanmada ve estetik bir vizyon oluşturmada öğrencilerimize katkı sağlar. Okulumuzda oluşturulan atölyelerde plastik sanatların farklı branşlarına yer veriyor, bir taraftan dingin bireyler yetiştirirken diğer taraftan zihinsel süreçlere en uygun zemini oluşturmaya çalışıyoruz.

 

MÜZİK
Müzik derslerimizle müziğe ait temel yapıların kazanılması sağlanırken piyano, keman ve gitar sınıflarıyla öğrencilerimizin bir enstrüman çalma yeterliliklerinin ortaya çıkarılmasına olanak sağlıyoruz. Anasınıfından başlayarak orff (ritim), karaoke, cups song, koro çalışmaları ile bireysel ve grup eğitimlerimizi sürdürüyoruz.

 

DEĞERLER EĞİTİMİ DERSLERİ
Erdem Koleji olarak temel insanî değerleri benimsemiş; kalbe, zekâya ve iradeye hitap etmeyi bilen, iyiliği karakterinin bir parçası haline getiren, hem modern dünyaya yön verebilen hem de kendi kültürel değerlerini koruyarak toplumsal çözülmeye maruz kalmayan bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Eğitimin en önemli parçası olan “Değer bilinci”okulumuzda sadece okul içerisinde kalmayıp günlük yaşama da dâhil edilmektedir.

REHBERLİK SERVİSİREHBERLİK SERVİSİ

Rehberlik çalışmalarında bireysel farklılık, yetenek, ilgi ve isteklerin bütünsel eğitim anlayışımıza katkı sağlayacak şekilde ele alınması esastır. Önleyici rehberlik çalışmalarına önem verilir ve tüm çalışmalar eklektik bir anlayışla ele alınır. Uzman klinik psikolog, çocuk – ergendeki sıkıntıları klinik çerçevede değerlendirerek öğrencimizin psikolojik gelişimine destek sağlar ve gerekli test uygulamalarını yapar.
Oyun Terapisi

Çocuğun gelişimi, aile dinamiği, okul ve arkadaşlar, kültür ve toplum bazında değerlendirilir. Öğrencilerimizin gelişimini, duygularını ve motivasyonlarını daha iyi anlamak, oyun esnasındaki duygusal mesajları görebilmek, çocuğunuzla iletişiminizi ilerletmek oyun terapisinin bizlere en büyük katkısıdır. Öğrencilerimizle uzman oyun terapistinin yaptığı çalışmalar velilerimize rapor olarak sunulmaktadır.

Ergoterapi

Öğrencinin okul ortamındaki potansiyeli değerlendirilir ve bu performansın en üst düzeye çıkarılması, çevreye uyum sağlaması amaçlanır. Çevresine uyum sağlayamayan öğrencilerin çevresiyle uyumlu hale gelebilmesi için gerekli değerlendirme ve rehabilitasyon işlemleri yürütülür.

ROBOTİK VE KODLAMA

Öğrencilerin teknolojiyi tüketmek yerine üretmesi, düşünme becerilerinin  gelişmesi, teknolojinin temelini oluşturan kodlama kültürüne yatkınlık kazanması amacıyla okul öncesinden başlayarak her sınıf seviyesine uygun planlanmış kodlama dersi veriyoruz.

BANT TİYATROSUYLA ZİHİNSEL GELİŞİM

Bant tiyatrolarının hem dil gelişimi hem de hayal dünyasına katkısı düşünüldüğünde, bu tiyatroların en iyi zihin geliştiricilerden biri olduğunu söylemek mümkün. Görsel unsurların çokluğunun insan zihnini sınırlandırdığı bir dönemde, öğrencilerimizin hayal gücünü geliştirmek amacıyla Erdem Kolejinde haftada bir ders saati bant tiyatrolarına ayrılır ve öğrencilerimizin dinleme becerilerine üst düzey katkı sağlanır.

SATRANÇ

Öğrencilere planlama, seçenekleri değerlendirme, gözünde canlandırma, bir sonraki adımı tahmin etme, kuramsal düşünme, kendini tanıma, dikkati tek konu üzerinde toplama, ezberci yaklaşımdan uzaklaşmagibi becerileri kazandırması açısından satranç derslerine önem veriyor, turnuvalar düzenliyoruz.

YAŞAM ÜNİTESİ (ATÖLYELER)

Profesyonel bir anlayışla oluşturulan atölyelerimizde öğrencilerimizin sosyal, duygusal, zihinsel, bedensel olarak gelişimlerinin sağlanmasının yanı sıra öğrencilerimize sanatsal bakış açısı ve sanatsal düşünme yetisi kazandırılır. Öğrencilerimizin yaşamlarını daha anlamlı hale getirecek olan “Yaşam Ünitesi”nde yer alan atölyelerimizden bazıları şunlardır: Ahşap ve Seramik Atölyesi vitray atölyesi (İşleme-Boyama), Gastronomi, Psikodrama, Robotik ve Bilim, Masal ve Söyleşi Atölyesi, Akıl ve Zekâ Oyunları Atölyesi, Geleneksel El Sanatları Atölyesi, Müzik Kutusu Atölyesi…

 

YOĞUNLAŞTIRILMIŞ YABANCI DİL YOĞUNLAŞTIRILMIŞ YABANCI DİL (İNGİLİZCE-İSPANYOLCA-ALMANCA)

Okulumuzda native speaker öğretmenlerle desteklenen yabancı diller zümresiyle, her öğrencimizin yabancı dil yetkinliklerinin en üst düzeyde olması hedeflenir. Bu bağlamda dünya standartlarında yabancı dil bilen, kendini ve ülkesini dünyada en iyi şekilde temsil edebilen öğrenciler yetiştirmek için ağırlıklı yabancı dil İngilizce, seçmeli olarak İspanyolca ve Almanca eğitimi veriyoruz. Dünya çapında en çok uygulanan “Communicative Approach” iletişimsel metod, derslerimizde aktif olarak uygulanmaktadır. Okulumuz, İngiltere’de Yaz Okulları düzenlemektedir. Uluslararası geçerliliği olan Cambridge Young Learners English Tests (Starters, Movers ve Flyers), Key English Test ve Preliminary English Test sınavlarına yönelik düzenli çalışmalar yürütülmektedir. Öğrencilerimizin Almanca seviyelerini uluslararası alanda belgelemek için Goethe-Institut tarafından geliştirilen Goethe-Zertifikat A1: Fit in Deutsch 1 ve Goethe-Zertifikat A2: Fit in Deutsch 2 sınavları için de gerekli çalışmalara yer veriyoruz.

ORMAN MASAL GÜNLERİ

Orman okul konseptine uygun olan okul lokasyonumuzu değerlendirerek periyodik aralıklarla ormanda masal günleri gerçekleştiriyoruz. Profesyonel anlatıcılar ve kostümlerle desteklenen bu çalışmamızda öğrenmeyi daha keyifli hale getirerek öğrencilerimizin okul dışında gerçek hayat tecrübesi kazanmasını sağlamaya çalışıyoruz.
OKUMA SAATİ

Öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlıklarını geliştirmek için her gün “Nitelikli Okuma Saati” ile güne başlıyoruz. Zaman zaman merkezi sistemden masal anlatımlarıyla desteklenen okuma saatiyle okuma, dinleme becerilerini zenginleştirmeyi hedefliyoruz.

ÖĞRENCi KULÜPLERi

Öğrencilerimizin akademik yönlerinin yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif alanlarda yapabileceklerinin en iyisini yapabilmeleri için zemin hazırlayarak yeteneklerini, karar verme becerilerini, zamanı değerlendirme alışkanlıklarını, kültürel alanlardaki ilgilerini, zihinsel etkinliklerini geliştirerek yeni bakış açıları kazanmalarını önemsiyoruz. Öğrenci kulüplerinin çeşitliliğine önem  vererek her bir öğrencimizin kendi ilgi alanında kendisine katkı sağlayan, mutluluk veren çalışmaların bir parçası olmasını gerekli buluyoruz.

GEZiLER

Öğrencilerimizin seviyelerine ve sosyal etkinlikler yönetmeliğine uygun olarak onların bilgi, görgü ve yeteneklerini geliştirmek; yaparak, yaşayarak öğrenmelerine imkan vermek ve derslerin uygulama ortamında yapılmasını sağlamak; onlara çevrelerini, toplumun değerlerini tanıtmak, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından göstermek amacıyla yakın çevre ve yurt içi gezileriyle diğer ülke ve toplumları tanıtmak üzere yurt  dışı gezileri düzenliyoruz.

SİLGİSİZ OKUL  SİLGİSİZ OKUL

Doğru yazmak veya doğru işlem yapmak önemlidir. Çocuklarımız yaptıkları bir hatayı silmek yerine, üzerine çizgi çektikleri zaman, hatalarını düzeltmek konusunda daha istekli olurlar. Silmek yok saymaktır, biz ise yanlışı düzeltmeyi tercih ediyoruz. Öğrencilerde hata yapma endişesini ortadan kaldırarak sıfır hataya yaklaşma oranını artırmak istiyoruz. Psikolojik açıdan, yaptığı hataları gizleme ve yanlışları ile yüzleşmekten kaçınan birey olmaktan ziyade, hataları ve güzellikleri ile bir bütün olduğunun farkında olma bilinci oluşturmak istiyoruz.

AKIL-ZEKA OYUNLARI DERSİÖğrenmenin en iyi yolu ezberlemek değil; hızlı ve mantıklı bir şekilde akıl yürütmektir. Öğrencilerimizin çok yönlü değerlendirme yapabilmelerini, olaylara çözüm odaklı yaklaşabilmelerini sağlayabilmek amacıyla her sınıf seviyesinde ve özel olarak oluşturulmuş sınıfımızda akıl-zeka oyunları dersi veriyoruz.

 

LGS VE YGS  ÇALIŞMALARI

Okulumuzda TAÇ modülünün yanı sıra 8. sınıf öğrencileri için hafta içi her gün belirlenen saatlerde ve cumartesi günleri ortaokulumuzda LGS Anadolu lisemizde YGS sınavına hazırlık çalışmaları yapılmaktadır. Yoğunlaştırılmış hazırlık programımız ile öğrencilerimizin hedeflerine ulaşmasını sınav koordinatörü, rehberlik ve psikolojik danışman, ölçme ve değerlendirme uzmanı, öğrenci koçlarımız ve alanlarında uzman öğretmenlerimizle destekliyoruz.

Hazırlık çalışmaları süresince öğrencilerimizi otuz deneme sınavına tabi tutarak kaygı ve heyecan düzeylerini istenilen düzeyde tutmaya gayret ediyoruz. Ayrıca  sınavlara bir ay kala organize ettiğimiz kamp sisteminin içerisinde soru ve konu sınıfları oluşturarak öğrencimizin mevcut eksiklerine tamamlayıcı katkı sağlıyoruz.

ERDEM ANAOKULU

Okul öncesi dönemin sonraki yaşantılara temel teşkil edeceğinden hareketle öğrencilerimizin bedensel, duygusal, psikolojik ve zihinsel olarak gelişimini sağlayabilmesi için bütünsel eğitim yaklaşımı benimsenmiştir. Uygulamaya ve yaparak yaşayarak öğrenmeye uygun şekilde oluşturulmuş planlarla öğrencilerimizin doğal yaşam tecrübeleriyle okul hayatına hazırlanmaları önemsenir.

 

Yapılan tüm etkinlikler, disiplinler arası yatay ve dikey ilişkiler kurularak planlanır, uygulanır.
Yabancı dil eğitiminde, öğrencilerin öğretmenleri taklit ederek öğrenmesi anlamına gelen “Total Physical Response” aktif olarak kullanılmaktadır. Anaokulumuzda gün, sabah kahvaltısıyla başlar.
Anasınıfı akademik programı branş derslerinde branş öğretmenleriyle desteklenir.
Sanat etkinlikleri, drama, satranç, değerler eğitimi, zeka oyunları vb. aktivitelerle öğrencilerimizin tüm yönlerinin gelişmesine katkı sağlanır.
Okulumuzda 40 – 66 ay grubundaki çocukların eğitimleri kendi yaş grupları içinde yapılır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

go_okul2

go_okul11

go_okul14

go_okul15

 

İletişim

Erdem Eğitim Kurumları

Adres:
Çavuşbaşı Cad.Beyzade Çıkmazı
Çekmeköy/İstanbul

Telefon:
Tel 1 :0216 640 0540 Tel 2:(0850) 622 7001

E-Mail:
bilgi@erdemokullari.com.tr

www.erdemokullari.com.tr