USD
EURO
ALTIN

Cent Koleji

Cent Koleji, yabancı dille öğretim yapan özel lise statüsündedir. Öğretim biçimi gündüzlü ve karmadır. Öğrenim süresi 2005- 2006 eğitim öğretim yılından itibaren, bir yıl hazırlık olmak üzere toplam beş (1+4) yıldır. Okulumuzda, bazı derslerin öğrenimini yabancı dille (İngilizce) yapan Anadolu Liseleri programı uygulanmaktadır. Hazırlık sınıfında uygulanan yoğun İngilizce programı daha sonraki sınıflarda Matematik, Fizik, Kimya […]

Cent Koleji
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Cent Koleji, yabancı dille öğretim yapan özel lise statüsündedir. Öğretim biçimi gündüzlü ve karmadır. Öğrenim süresi 2005- 2006 eğitim öğretim yılından itibaren, bir yıl hazırlık olmak üzere toplam beş (1+4) yıldır.

Okulumuzda, bazı derslerin öğrenimini yabancı dille (İngilizce) yapan Anadolu Liseleri programı uygulanmaktadır. Hazırlık sınıfında uygulanan yoğun İngilizce programı daha sonraki sınıflarda Matematik, Fizik, Kimya ve Biyoloji derslerinin İngilizce işlenmesine olanak sağlayacak biçimde düzenlenmiştir. Okulumuzda okutulan ikinci yabancı dil Almancadır.

Cent Koleji Tarihçe

Tarabya, Şalcıkır Cad. No:70’deki 21.000 m2’lik kampüsümüz 1987 yılında Sn. SühaCent’in mülkiyetine geçmiş; dört yıllık bir zaman alan ön hazırlıkların tamamlanmasının ardından 1991- 1992 öğretim yılında ana sınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise bölümleriyle eğitime başlamıştır.

Kurucumuzun soyadı Cent olduğu için okulumuza bu adın verilmesi uygun görülmüştür.Cent aynı zamanda, Orta Asya’da bulunan eski bir Türk Başkenti’dir.

İlk yıl anasınıfı, ilkokulun tüm sınıfları, orta hazırlık ve lise hazırlık sınıflarında 364 öğrenci ile eğitime başlayan kolejimiz, bir sonraki öğretim yılında ara sınıflara da öğrenci kabul ederek 1993’ün Haziran ayında ortaokul ve lisemizde ilk mezunlarını vermiştir.

1994 – 1995 öğretim yılında 3 – 6 yaş grubu öğrencilerimiz için anaokulumuz kurulmuş olup 1997 – 1998 öğretim yılında ilk ve orta okullarımız “İlköğretim Okulu” statüsüne girmiştir.

2005 yılında tamamlanmış olan sosyal tesisimizde bulunan yarı olimpik yüzme havuzu, tenis kortları, fitness, sauna ve restoranlar veli, öğrenci ve mezunlarımıza hizmet vermektedir.

Okullarımız, Yüce Atatürk’ün emaneti olan laik ve demokratik cumhuriyetimizi korumak ve ilerletmek amacıyla; özgürce düşünebilen, düşünceleri doğrultusunda hareket edebilen, bilime ve sanata inanmış, kültürüne ve anadiline sahip çıkan, bunun yanında iki yabancı dili konuşabilen, teknolojinin getirdiği tüm yeniliklerle tanışık, atılımcı, kültürlü ve demokratik insanı, 21. yüzyılın aydın insanını yetiştirmek amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Cent Koleji Misyon

Cent Okulları’nda çocuklarımız önce düşünmeyi öğrenir. Çünkü düşünme, bilgiyi işleyen ve kullanılabilir hale getiren bir araçtır. Bilgi, düşüncenin hammaddesidir. Öğrencilerimiz her duruma, olaya, fikre ve bilgiye değişik açılardan bakabilmeli, hiçbir öğretiyi tabu olarak görmeyerek hepsini sorgulayabilmelidir. Öğrencilerimiz, farklı görüşlerin ve bilgilerin korkuttuğu bireyler olarak değil, bunları en iyiye ulaşma yolunda kullanan aydınlar olarak yetişmelidir. Bilgi, ancak sağlıklı düşünme yolları kullanılmadığında tehlikeli olabilir.

Cent Okulları öğrencisinin ideali, gelenekleri korumak, geçmişteki tüm iyi ve yararlı şeyleri yinelemek kadar, çağdaş yenilikleri keşfederek kendisini, çevresini ve toplumunu daha ileriye taşımaktır. Çocuklarımız düşünerek, kendi fikirlerini oluşturarak, kendi cümlelerini kurarak, daha önceden keşfedilmiş güzel şeyleri daha iyiye taşıyabilecekleri gibi yeni şeyler keşfedebileceklerdir. Çünkü güneş doğduğu sürece bilim, sanat ve sporda keşfedilmeyi bekleyen sonsuz değer var demektir. Bu da, öğrencilerimizin yaratıcı düşünce yollarını benimseyen, nitelikli ve özgün bireyler olarak yetişmesiyle olanaklı olabilir.

Cent Koleji Vizyon

Eğitimin ilk şartı düzen ve plandır; bu da disiplinle mümkün olabilir. Korkuya değil saygıya, cezaya değil sevgiye dayalı bir disiplin anlayışı, çocuklarımızın özdenetimlerini küçük yaşlardan itibaren sağlamalarına ve her eylemlerini düşünerek, titizlilikle yapma alışkanlığı kazanmalarına yöneliktir. Cent Okulları’ nda çocuklarımız “Yaşadığımız kendi gerçeğimizdir ve tümünden biz sorumluyuz.” ilkesini benimserler.

Asıl amaç, çocuğumuzun hiçbir denetim mekanizması olmadığında da en sağlıklı eylemi gerçekleştirmesini sağlamaktır. Çocuklarımız kötü bir şeyi ceza göreceği için değil, onun doğru olmadığını bildiği için yapmamalıdır. Özdenetimli, çağdaş ve düşünebilen insan yetiştirmek ve bunu düzenli, planlı bir şekilde yapmak Cent Okulları’nın başlıca ilkelerindendir.

Cent Koleji İletişim Bilgisi

Adres : Şalcıkır Cad. No:94 Tarabya – İstanbul 
Tel.: 0 212 223 31 33 (Pbx)
Faks : 0 212 223 31 39
E-posta : cent@centkoleji.com
Web Sitesi : www.centkoleji.com