USD
EURO
ALTIN

Beşiktaş Koleji

BJK KOLEJİ OKULLARI TARİHÇESİ BJK Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Seba‘ nın “Yıllardan beri idealim olan, kulüp ruhunun, eğitime yansıtılması için açılmış bir okul.” diye tanımladığı ve manevi kuruculuğunu yaptığı okulumuz, BJK Spor Kulübüne ait Çilekli Tesisleri’ndeki binanın Kaynar Eğitim Hizmetleri ve Sanayi Ticaret A. Ş. tarafından restore edilmesi sonucu, 1997 yılında eğitim-öğretime başlamıştır. Kuruculuğunu, Kaynar Eğitim Hizmetleri […]

Beşiktaş Koleji
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

BJK KOLEJİ OKULLARI TARİHÇESİ
BJK Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Seba‘ nın “Yıllardan beri idealim olan, kulüp ruhunun, eğitime yansıtılması için açılmış bir okul.” diye tanımladığı ve manevi kuruculuğunu yaptığı okulumuz, BJK Spor Kulübüne ait Çilekli Tesisleri’ndeki binanın Kaynar Eğitim Hizmetleri ve Sanayi Ticaret A. Ş. tarafından restore edilmesi sonucu, 1997 yılında eğitim-öğretime başlamıştır.

Kuruculuğunu, Kaynar Eğitim Hizmetleri ve Sanayi Ticaret A. Ş.‘ nin yaptığı “BJK KOLEJİ” kulüp bayrağı çekilerek, eğitim-öğretim alanındaki yerini almıştır.

Aşırı talep ve istek BJK ilköğretim okulunun genişlemesine ve büyümesine yol açmış, 1998 yılı Eylül ayında Emirgan’daki Özel BJK İlköğretim Okulu ek binasında, 2000 yılı Eylül ayından itibaren oniki derslikli Çilekli ek binasına taşınarak Çilekli tesislerinde eğitim ve öğretimine devam etmektedir.

2001-2002 eğitim-öğretim yılında hizmete giren BJK Lisesi’nin açılması ile Anaokulu, ilköğretim Okulu ve Lise’den oluşan “BJK KOLEJİ EĞİTİM KOMPLEKSİ” tamamlanmış oldu.

BJK Koleji 2000’li yıllara yönelik hedeflerini belirlerken küreselleşmeye doğru hızla giden dünya ortamıyla, ülkemizin koşullarını göz önünde tutmaya çalışmaktadır. Öncelikli hedefimiz çağdaş bir eğitimle fikri hür, irfanı hür, Atatürkçü gençlik yetiştirmenin onurunu, BJK bayrağının eğitim gönderinde dalgalandırarak yaşamaktadır.

BJK Koleji; her alanda, başarıyı ilke olarak kabul eden bir eğitimi amaç edinmekte ve bunu sürdürmektedir.”

BJK KOLEJİ OKULLARI VİZYONU
Eğitim ve öğretim alanında kabul gören yeni değerler ve uluslararası standartlar doğrultusunda ileri eğitim ve öğretim yöntemlerini kullanarak, dünya standartları’nda bir okul ortamı yaratmak ve okul çağındaki her bireyin eğitim-öğretim görmek istediği en önde gelen eğitim kurumlarından biri olmaktır.

BJK KOLEJİ OKULLARI MİSYONU
Bütün dünya toplumlarında üretimde, iş ve çalışma hayatında olduğu gibi eğitimde de daha iyiye daha güzele ve daha doğruya olan arayış sürmektedir.Toplumumuzun; sürekli gelişerek, ilgi alanlarını genişleterek, yeteneklerini artırarak, karakterlerini geliştirerek topluma ve toplumsal sorunlara duyarlı bireylere ihtiyacı vardır.

Bütün BJK Topluluğuna gurur veren okulumuzun misyonu, okuma alışkanlığı edinmiş, sorgulayarak öğrenen, öğrendiklerini yaşama aktarabilen, üretken, çağdaş, Cumhuriyetle barışık,Atatürkçü, özgür düşünceli, araştıran bir gençlik yetiştirmektir.

Öğrenmenin severek gerçekleştirildiği, sağlam bir kişilik yapısının, doğru konuşma ve yazmaya dayalı bir Türkçe’ nin kazandırıldığı, bilimsel düşünmenin temellerinin atıldığı bir ortam yaratmak hedefindeyiz.

BJK Koleji’nde Kişiye Özgü Eğitim Modeli

Eğitim sistemimiz, yapılandırıcı öğrenme kuramını temel almaktadır. Yapılandırıcı öğrenme kuramı (constructivism) bireyin bilgiyi kendi zihninde aktif olarak kendisinin yapılandırdığını öngörür. Öğrenci merkezli olarak ifade edilebilecek yaklaşımda öğrenci daha aktif, öğretmen ise öğrenmeyi kolaylaştıran rolündedir.

ÖĞRETMENİN ROLÜ (Yapılandırıcı Eğitim felsefesi doğrultusunda) 

. Öğrenmeye elverişli ve destekleyici bir ortam oluşturur,
. Öğrencilerin motivasyon, ilgi, beceri ve öğrenme stilleri gibi bireysel farklılıklarını göz önünde bulundurur,
. Öğrencilerin işlenen konu ile ilgili ön bilgi ve inançlarını açığa çıkarır ve öğrencilerin kendi düşüncelerinin farkında olmalarını sağlar,
. Öğrencilerin ileri sürülen alternatif düşünceler üzerinde düşünmelerini, bu düşünceleri tartışmalarını ve değerlendirmelerini teşvik eder,
. Tartışmaları ve etkinlikleri, bilimsel olarak kabul edilen bilgi ve anlayışlar öğrenciler tarafından yapılandırılacak tarzda yönlendirir,
. Öğrencilere yapılandırdıkları yeni kavramları farklı durumlarda kullanma fırsatları verir, öğrencilerin bir olguyu açıklamak için hipotez kurma ve alternatif yorumlar yapabilme yeteneklerini teşvik eder.

Genel öğretim programlarında baz alınan yapılandırıcı öğretim kuramına uygun olarak, Bjk Koleji’nde “Tam Öğrenmeye” ulaşabilmek için, “Kişiye Özgü Öğretim Modeli” uygulanmaktadır.

BJK Koleji‘ nde “Kişiye Özgü Öğretim” Modeli, üç adımdan oluşur:

1. Öğrenme Stilinin Belirlenmesi – KİŞİSEL ÖĞRENME STİLİ TESTİ
2. Öğrenmeyi Değerlendirme – AKORD
3. Öğrenmeyi Pekiştirme – BJK TV

BJK Koleji Anaokulu
Adres : Sülün sk. No:17 Levent – İSTANBUL
Tel. : (0212) 2846415
Fax : (0212) 2704236
www.bjkkoleji.k12.tr

BJK Koleji İlköğretim Okulu
Adres : Çilekli Cad. No: 60 3.Levent/İstanbul
Tel. : (0212) 270 75 25 Pbx
Fax : 270 75 25 Dahili 114
www.bjkkoleji.k12.tr

Özel BJK Lisesi
Adres : Dereboyu cd. Ambarlıdere Çayır sk. No:15 34347 Ortaköy
Tel. : (0212) 347 68 05 (pbx)
Faks : (0212) 347 68 06
www.bjkkoleji.k12.tr