USD
EURO
ALTIN

Asfa Eğitim Kurumları

Asfa Eğitim Kurumları Tarihçe 21. Yüzyıl bilgiye sahip olanların çağı olacaktır. Gelişmiş toplumlar bilgiye yatırım yaparak bu yüzyılı karşılıyor. Ve geçen yüzyılda görüldü ki; insan ve bilgiye yatırım yapmayan toplum ve yapılar ya yıkıldılar ya da yıkımla yüz yüze geldiler. Türkiye 21. yüzyıla iyi bilgili sorumluluk ve vizyon sahibi bir nesille girmek mecburiyetindedir. Değişim ve […]

Asfa Eğitim Kurumları
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür


Asfa Eğitim Kurumları Tarihçe

21. Yüzyıl bilgiye sahip olanların çağı olacaktır. Gelişmiş toplumlar bilgiye yatırım yaparak bu yüzyılı karşılıyor. Ve geçen yüzyılda görüldü ki; insan ve bilgiye yatırım yapmayan toplum ve yapılar ya yıkıldılar ya da yıkımla yüz yüze geldiler. Türkiye 21. yüzyıla iyi bilgili sorumluluk ve vizyon sahibi bir nesille girmek mecburiyetindedir. Değişim ve ilerlemenin durağan ve bilgiye kapalı toplumları tarihin dışına ittiği asla unutulmamalıdır.

Bilgiyi keşfetmenin, ona sahip olmanın sınırı yoktur. Fakat şu da bir gerçek ki bilgiyi sahiplenme, özümseme, üretime dönüştürmenin metodunu ve terbiyesini okullar verir. Bu yüzden okulların sahip olduğu özellikler ve hedefler büyük önem taşımaktadır ; iyi binaları sağlıklı çevre şartları, modern sınıf ve laboratuarları her türlü sosyal, kültürel ve spor etkinliklerini gerçekleştirecek zengin ortam ve tesisleri, sahip olduğu birikimli, deneyimli ve profesyonel uzman kadrosuyla Asfa Eğitim Kurumları 1987’den beri kaliteli bir eğitim hizmeti anlayışıyla yeni nesilleri geleceğe taşımaktadır..
asfakoleji
İlk eğitim merkezi 1987 yılında Asfa Dersanesi olarak hizmete açıldı. 1991 yılının başlarında ise Asfa Lisesi ve İlköğretim Okulu olarak eğitime devam etti. Erkek Lisesi de aynı tarihte Bağlarbaşındaki yeni binasına yerleşti . 1995 yılında kurulan M. Enver İlköğretim Okulu ise kurulduğu Fatih İskenderpaşa’daki yerinde halen hizmet vermeye devam etmekte.

Asfa Eğitim Kurumları kısa bir zamanda gerçekleşen bu büyümeyi eğitimde ortaya koyduğu kalitesine ve ciddiyetine borçlu. Velilerin Asfa‘ya duyduğu güven ve öğrencilerinin kısa zamanda elde ettiği başarılar eğitim kurumlarımızın İstanbul‘da kısa sürede tanınmasına ve en başarılı okullar arasında anılmaya başlanmasına yol açan en önemli etkenler oldu.

2005 Eğitim ve Öğretim yılında da okullarımız;

Asfa Ahmet Mithat Lisesi
Asfa Halil Necati İlköğretim Okulu
Asfa Mustafa Enver İlköğretim Okulu
Asfa Fen Lisesi
olarak hizmet vermeye devam etti…

Tüm fiziki imkanları , rehberlik ve danışmanlık hizmetleri ; tecrübeli , dinamik ve profesyonel kadrosu ile Asfa Eğitim Kurumları % 100’e ulaşan başarı grafiğine bilgi , sevgi ve sağduyulu anlayışıyla ulaşmıştır..

Asfa Eğitim Kurumları Amaç ve Hedefleri

Amacımız profesyonellik, çalışkanlık, sorumluluk, verimlilik, sürekli yenilenme ve analitik düşünme esaslarına dayalı bir kurum olarak; yurt içinde ve yurt dışında hizmet verecek olan gelecek kuşakların liderleri bugünün çocuklarını , çağın gereksinimleri doğrultusunda hayata hazırlayarak Türk milletini , çağdaş uygarlığın yapıcı, üretici, seçkin bir ortağı yapmaktır

Takım gücüyle hedef ve amaçlarına ulaşmak isteyen Asfa Eğitim KurumlarıUluslararası Eğitim Standartlarına uygun bir şekilde gelişmesine devam ederken, bu yapılanma tarzıyla sadece nitelikli bir eğitimi değil, aynı zamanda yarınlarımız olan gençlerimiz için umut verici pek çok gelişmeyi de hedefliyor .

Öncelikle kendisi ve çevresiyle barışık, sağduyulu, başkalarının düşünce ve inançlarına saygılı, inançlı, ulusal ve evrensel değerlerle donanmış, gelişen ve değişen teknolojiyi yaşam biçimi haline getirmiş, üretken, bilimsel düşünen, araştıran, irdeleyen, sorgulayan, kendi kendine karar veren, kararlarının sorumluluğunu taşıyabilen, özgüveni gelişmiş, bağımsız ve özgür bireyler olarak toplumda rol almaya hazır, katılımcı bireyler yetiştirmektir.

Asfa Eğitim Kurumları Okulları

– Halil Necati Ana Okulu
– Mustafa Enver Ana Okulu
– Arda Asalet Ana Okulu
– Halil Necati İlköğretim Okulu
– Mustafa Enver İlköğretim Okulu
– Arda Asalet Lisesi
– Ahmet Mithat Lisesi

Asfa Eğitim Kurumları İletişim Bilgisi

Genel Müdürlük
Adres :
 Barbaros Mah. Mütevelli Çeşme Cad. No:25, 34662, Üsküdar – İstanbul 
Tel.: 0 216 474 39 39 (Pbx)
Faks : 0 216 474 39 51

Asfa Halil Necati İlköğretim Okulu
Adres : 
Barbaros Mah. Mütevelli Çeşme Cad. No:25, Üsküdar – İstanbul
Tel.: 0 216 474 39 39 (Pbx)
Faks : 0 216 474 39 50

Asfa Mustafa Enver İlköğretim Okulu
Adres : 
İskenderpaşa Mah. Sarıgüzel Cad. No:12, Fatih – İstanbul 
Tel.: 0 212 532 56 25
Faks : 0 212 532 85 71

Asfa Ahmet Mithat Lisesi
Adres :
 Barbaros Mah. Mütevelli Çeşme Cad. No:25, Üsküdar – İstanbul 
Tel.: 0 216 474 39 39 (Pbx)
Faks : 0 216 474 39 52

Asfa Arda Asalet Lisesi
Adres : Turistik Çamlıca Caddesi, Çiğdem Sokak, No:22, B. Çamlıca, Üsküdar –İstanbul
Tel.: 0 216 443 45 58
Faks : 0 216 412 92 02
Web Sitesi : www.asfa.com.tr

 

Asfa Ankara Ferda Koleji

Elvankent Tren Durağı Karşısı No:2 Etimesgut / ANKARA
Tel : 0312 260 07 07 (pbx)
Fax : 0312 260 07 07